Click Fraud Protection

Pandusu izgatavošana

/Pandusu izgatavošana
Pandusu izgatavošana 2019-01-10T08:40:11+00:00

Pandusu izgatavošana, uzstādīšana

Panduss jeb uzbrauktuve ir slīps laukums uzbraukšanai vai nobraukšanai, kas ir paredzēts, lai pārvarētu līmeņu maiņu. Pandusus uzstāda pie dažādām ēkām, kā piemēram, sabiedriskām ēkām, mājām un citur, lai tās būtu pieejamas visiem, kuriem nav iespējas izmantot kāpnes. Mūsdienās arvien vairāk pandusu izgatavošana un uzstādīšana tiek iekļauta ēkas būvniecībā, tomēr, ja tā nav, tad mūsdienās ir jāuzmontē kompakts panduss, lai nodrošinātu vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai bērnu ratiem. Parasti pandusu uzstāda vietās, kur slīpums pārsniedz 4cm.

Alumīnija pandus

Ir vairāku veidu pandusi – stacionārie, kuri tiek projektēti kā paliekoša struktūra, visbiežāk ēkas būvniecības projektā iekļauti, un uzstādāmie pandusi, kurus uzstāda nepieciešamības gadījumā.  Izgatavojam uzstādāmos pandusus no tērauda, lai tie ilgi kalpotu un būtu izturīgi. Izgatavojam gan taisnlīniju, gan līklīniju pandusus, tas atkarīgs gan no pandusa uzstādāmās vietas lieluma, gan vēlmēm.

Pandusu uzstādīšanas prasības

Ir svarīgi nodrošināt drošību pandusa lietotājiem un citiem, tāpēc ārpus telpām pandusa slīpums nedrīkst pārsniegt 1:12 vai 8%, bet iekštelpās 1:20 vai 5%. To materiālam ir jābūt cietam un neslīdošam, kā arī piemērotam dažādiem laika apstākļiem. Divvirzienu kustības uzbrauktuvei ir jābūt vismaz 1.80 m platai, bet 1.30 m- 1.40 m platai, ja kustība tiek ar ratiņkrēslu manevrēta tikai vienā virzienā, bet otra josla ir paredzēta kustībai bez ratiņkrēsla. Manevrēšanas laukumam gan sākuma, gan beigu daļā  ir jābūt vismaz 1.50 m diametrā. Pandusiem ir jāizveido arī pretslīdes materiāls, kas var būt gan klājums, pretslīdes lentes un citi. Iekštelpās, kur uzbrauktuves garums nepārsniedz 3 m, ir atļauts neierīkot margas, bet garumu pārsniedzot, margām ir jābūt ierīkotām, lai atvieglotu pārvietošanos. Ja panduss pārsniedz 10 m, ir jāierīko starplaukums, lai dotu laiku atpūtai, kas nedrīkst būt retāk kā pēc 6 m.

Pandusu izgatavošanas materiāls

Līkais pandus

Pandusus izgatavojam no tērauda pēc pasūtījuma. Tērauds ir plastisks un kvalitatīvs materiāls, tāpēc tas ļauj ne tikai izgatavot dažādas formas tā plastisko īpašību dēļ, bet arī ir ļoti izturīgs, kas nodrošina stabilitāti un ilgu kalpošanas laiku. Tēraudu ir arī viegli kopt, kas ir svarīgs aspekts izgatavojot izstrādājumus, ar kuriem būs liela saskarsme ikdienā. Izstrādājam arī pretslīdes materiālus, lai pārvietošanās būtu droša.

Pandusam izgatavojama arī margas, kas ir neatņemama pandusa sastāvdaļa, lai pārvietošanās būtu ērtāka un drošāka. Margas arī tiek izgatavotas no tērauda, lai tās būtu stabilas, augstas kvalitātes un ilgi kalpotu.

Pandusu izgatavošanas un uzstādīšanas process

Sākumā, pirms izgatavošanas, tiek veikti mērījumi objektā, kur nomēra pandusa garumu. Viens no svarīgākajiem faktoriem ir ievērot pandusa standartus, lai tas būtu noteiktajās prasībās un varētu tikt lietots pēc tā uzstādīšanas bez sarežģījumiem. Tiek piemērots visatbilstošākais pandusa veids (taisnais vai līkņveida), lai pārvietošanās būtu droša un ērta. Margas tiek veidotas tā, lai tās būtu viegli saķert un lietot nepieciešamības gadījumā. Pandusi, kas tiek uzstādīti ārā, tiek veidoti tā, lai būtu ūdens novade lietus gadījumā un būtu ērta sniega novākšana.

Metāla pandusi tiek cinkoti karstajā cinkošanā un gruntēti, lai nodrošinātu to, ka tie nerūsēs un kalpos ilgi. Tas pasargā tēraudu no vides ietekmes un laika apstākļiem kā lietus, sniegs un citiem. Cinkošana nodrošina to, ka panduss nerūsēs un kalpos gadu desmitus, kā arī nebojās blakus esošos laukumus.