Metāla margas izgatavojam no melnā tērauda un nerūsējošā tērauda. Margas var kombinēt un izgatavot ne tikai no metāla. Parasti iekštelpām iesakām izmantot koka lenteres, jo koks ir patīkamāks pieskaroties un ir siltāks. Margām, kas atrodas ārā, iesakām metāla lenteri, jo koks pēc laika sapūst un ir nenoturīgs pret laika apstākļu maiņu, mitrumu un lietu.

Sākumā, pirms margu taisīšanas, tiek veikti mērījumi objektā, nomēra garumu, augstumu, lenķus un, ja vajag, tad uzzīmē  vai izgatavo margām šablonu. Vītņveida margām,  kas ir pa aploci, parasti ir jāizgatavo makets darbnīcā un jāveido margas precīzi no tā, kas garantē to, ka, atvedot margas uz objektu, tās derēs un būs viegli piestiprināmas. Pašu rakstu var veidot pieskaņojot mājas stilam.  Tās var būt klasiskas, jūgendstila, modernas un citu stilu. Tērauda margas var kombinēt ar koku,  stiklu, nerūsējošo tēraudu, plastikāta stikliem, krāsaino metālu utt. Margas, kas tiek uzstādītas ārā, noteikti vajadzētu cinkot karstajā cinkošanā un pēc tam gruntēt un krāsot, lai nekad nerūsētu. Tas pasargā tēraudu no vides ietekmes un laika apstākļiem- lietus, sniega un mitruma. Cinkotas  margas garantē, ka neizdalīsies rūsains ūdens  no margām un nesabojās ar brūnu nokrāsu bruģi vai flīzes. Montēt  metāla margas var gan skrūvējot, gan ielīmējot ar moderniem materiāliem vai divkomponentu līmēm. Sākumā gan viss ir jāapskata klātienē.

Margas varam nokrāsot jebkurā tonī pēc RAL katologa. Parasti margas un citas metāla konstrukcijas mēs krāsojam pūlverkrāsošanas  tehnoloģijā, kas ir ļoti noturīga pret skrāpējumiem un apkārtējo vidi.

Visus kalumus: vārtus, žogus, kāpnes, margas, logu restes, kamīnpiederumus un citas konstrukcijas ir iespējams papildus vecināt ar dažādu toņu patīnām. Iespējamie toņi: zelta, vara jeb kapara, bronzas un patīnzaļa, kas piedos kalumam antīku noskaņu.