Click Fraud Protection

Metāla margas – izgatavošana – uzstādīšana

//Metāla margas – izgatavošana – uzstādīšana
Metāla margas – izgatavošana – uzstādīšana 2019-01-10T09:19:59+00:00

Metāla margas

Metāla margas tiek lietotas mūsu ērtībām un vajadzībām. Pēc garas dienas, kad esam noguruši, mēs pieķeramies pie kāpņu margām, lai kāpšana pa trepēm būtu vieglāka. Lai arī ne vienmēr mēs tās izmantojam, tomēr tām ir jābūt augstas kvalitātes, lai nodrošinātu drošību gan mums, gan apkārtējiem. Margu drošība ir svarīga sliktos laika apstākļos, kā piemēram, slidenā laikā, kad ir nepieciešamība pie tām pieturēties, lai uzkāptu vai nokāptu pa trepēm droši, kā arī mazu bērnu un vecāku cilvēku drošībai, kuri bieži vien paļaujas uz margām, lai pārvietotos droši. Svarīga ir ne tikai  margu kvalitāte un drošība, bet arī to dizains, lai tas būtu saskaņots ar citiem elementiem apkārtējā vidē, kā piemēram, mājas interjera dizainu. Lai gan metāla margu funkcionalitāte ir nodrošināt drošību, tomēr materiāli iekštelpām un ārpustelpām atšķiras. Ārpustelpām ir svarīgi, lai tās būtu izturīgas dažādos laikapstākļos un klimatā, kā arī turpinātu saglabāt kvalitāti un pildītu savu funkciju.

Metāla margu izgatavošanas materiāls

Metāla margas izgatavojam no melnā tērauda un nerūsējošā tērauda. Mēs izmantojam tēraudu, jo tas ir dzelzs sakausējums, kas ir plastisks un augstas kvalitātes, kas ļauj izgatavot dažādas formas. Tas ne tikai ir lielisks, lai izgatavotu visdažādākās formas, bet arī nodrošina izturību un retāku apkopi. Metālu ir viegli nokrāsot un pielāgot kopējam tēlam un dizainam, kas var būt gan vienkāršāks, gan arī sarežģītas pakāpes.

Melnais tērauds ir ļoti izturīgs un elastīgs, tāpēc tas ir labi piemērots, lai izveidotu dažādas formas un dizainus, kas atbilst katra cilvēka prasībām un vēlmēm. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka materiāls ir izturīgs, tāpēc to izmanto, kur ir vajadzīga augsta stabilitāte, jo tas var izturēt dažādus triecienus un vibrācijas.

Nerūsējošais tērauds ir dzelzs sakausējums ar nelielu daudzumu hroma, kas neļauj izveidoties tālākai metāla korozijai. Nerūsējošajam tēraudam ir dažādi veidi, kas nodrošina to, ka šis metāls ir piemērots visdažādākajām vajadzībām un apstākļiem. Tieši šī iemesla dēļ tas ir piemērots ārpustelpu metāla margām, jo to var pielāgot dažādiem laika apstākļiem, kas ļaus margām kalpot ilgu laika periodu. Nerūsējošais tērauds tiek pielietots visdažādākajos gadījumos, kā piemēram galda piederumos, arhitektūrā un citur.

Metāla margas var kombinēt un izgatavot ne tikai no metāla. Parasti margu materiālu nosaka to atrašanās vieta – iekštelpas vai ārpus telpām. Mēs iesakām iekštelpām izmantot koka lenterus, jo koks ir patīkamāks un pieskaroties ir siltāks, kas padara iekštelpas mājīgākas un patīkamākas. Metāla margām, kas atrodas ārā, iesakām metāla lenteri, jo koks pēc laika sapūst un ir nenoturīgs pret laika apstākļu maiņu, mitrumu un lietu, turpretī metāls nodrošina izturību pret dažādiem laikapstākļiem, triecieniem un vibrācijām, kas var rasties no dažādiem faktoriem.

Metāla margu izgatavošanas un uzstādīšanas process

Sākumā, pirms taisīšanas, tiek veikti mērījumi objektā, nomēra metāla margas garumu, augstumu, leņķus un, ja vajag, tad uzzīmē vai izgatavo metāla margām šablonu. Vītņveida metāla margām, kas ir pa aploci, parasti ir jāizgatavo makets darbnīcā un jāveido metāla margas precīzi no tā, kas garantē to, ka, atvedot uz objektu, tās derēs un būs viegli piestiprināmas. Viens no svarīgākajiem faktoriem ir ievērot standartus, lai nodrošinātu margu primāro uzdevumu – ciešu un ātru satvērienu nepieciešamības gadījumā, kas nodrošina drošību. Parasti margu lenteris tiek veidots, lai to būtu viegli un ērti saķert un tas iegultos plaukstā bez piepūles. Ne mazāk svarīgi ir margu augstumi, kas dod papildus drošību.

Metāla margas, kas tiek uzstādītas ārā, noteikti vajadzētu cinkot karstajā cinkošanā un pēc tam gruntēt un krāsot, kas nodrošina to, ka tās nekad nerūsēs. Tas pasargā tēraudu no vides ietekmes un laika apstākļiem- lietus, sniega un mitruma. Cinkotas metāla margas garantē, ka neizdalīsies rūsains ūdens no margām un nesabojās ar brūnu nokrāsu bruģi vai flīzes. Montēt metāla margas var gan skrūvējot, gan ielīmējot ar moderniem materiāliem vai divkomponentu līmēm, ko nosaka katrs gadījums individuāli, tāpēc ir ļoti būtiski apskatīt visu klātienē, lai sasniegtu vislabākos rezultātus.

Metāla margu dizains un krāsa

Metāla margu primārais uzdevums ir garantēt drošību, tomēr margu dizainam mūsdienās ir svarīga loma, lai tās būtu saskaņotas ar ārējo dizainu un padarītu Jūsu margas unikālas. Metāla margas rakstu un dizainu var veidot pieskaņojot mājas stilam. Tās var būt klasiskas, jūgendstila, modernas un citu stilu. Metāla margas var kombinēt ar koku, stiklu, nerūsējošo tēraudu, plastikāta stikliem, krāsaino metālu utt., ko ietekmē katrs unikālais gadījums.

Krāsai mūsdienās ir liela nozīme, kas var dot objektam noskaņu un piešķirt akcentu. Metāla margas varam nokrāsot jebkurā tonī pēc RAL kataloga, kas ir vispārpieņemts krāsu katalogs, kuru izmanto arhitektūrā, celtniecībā un ceļu drošībā, kas ļaus Jums izvēlēties krāsu no plaša krāsu spektra, lai apmierinātu Jūsu vēlmes. Parasti margas un citas metāla konstrukcijas mēs krāsojam pulverkrāsošanas tehnoloģijā, kas ir ļoti noturīga pret mitrumu, ķimikālijām un citiem faktoriem. Ne mazāk svarīgi, tā ir izturīgāka pret skrāpējumiem, nodilšanu, koroziju, izbalēšanu un citām lietošanas problēmām.

Visus kalumus – vārtus, žogus, kāpnes, margas, logu restes, kamīnpiederumus un citas konstrukcijas – ir iespējams papildus vecināt ar dažādu toņu patīnām. Iespējamie toņi: zelta, vara jeb kapara, bronzas un platīnzaļa, kas piedos kalumam antīku noskaņu.