Click Fraud Protection

Metāla kāpnes – izgatavošana – uzstādīšana

//Metāla kāpnes – izgatavošana – uzstādīšana
Metāla kāpnes – izgatavošana – uzstādīšana 2019-01-10T09:12:10+00:00

Metāla kāpnes

Ik dienu mēs izmantojam kāpnes, kas padara mūsu pārvietošanos ātrāku un ērtāku. Kāpnes ir populārākais veids kā nokļūt no viena stāva uz otru. Metāla kāpnes ne tikai kalpo kā fiziska aktivitāte ikdienā, bet arī var būt vienreizējs dizaina elements Jūsu mājās, darba vietā vai citur. Ir vairāku veidu metāla kāpnes, kuras tiek pieskaņotas katram unikālajam gadījumam, lai sasniegtu vislabākos rezultātus.

Kāpnes tiek izmantotas ne tikai kā pārvietošanās veids no viena stāva uz otru, bet arī kā dizaina elements, tomēr vissvarīgākais ir nodrošināt ikviena lietotāja drošību. Lai kāpnes būtu drošas, ir svarīgi vairāki elementi – pakāpienu platums un augstums starp tiem, pakāpienu skaits un margas. Margām ir jābūt tādām, lai tās būtu stabilas un viegli satveramas. Pakāpienu skaitam vienā laidienā nevajadzētu būt lielākam par 16 pakāpieniem, ja ir iespējams, tad katrā laidienā ir vēlami 8 pakāpieni ar platformu, kas ļauj atpūsties un prasa mazāku piepūli. Kāpnēm ir jābūt ērtām, centrālajā līnijā esot pakāpienam visērtākajam (ap 95-100 cm platām), pārāk šauras vai platas kāpnes var radīt papildus iespējamību gūt traumas.  Ne mazāk svarīgi ir tas, ka visiem pakāpieniem ir jābūt vienāda izmēra, lai kāpšana pa kāpnēm būtu vienmērīga un droša. Platformai starp kāpņu laidieniem ir jābūt vismaz 1 metru platai, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos vairākiem cilvēkiem vienlaicīgi. Šie parametri variē atkarībā no vietas, kur tiek uzstādītas kāpnes. Ir vairāku veidu metāla kāpnes: taisnās, vairāku laidienu ar platformu un vītņveida metāla kāpnes.

Metāla kāpņu veidi

Taisnās metāla kāpnes ir viens no populārākajiem veidiem, tās parasti izmanto zemiem pacēlumiem vai pie ieejas mājā. Šis kāpņu veids ir labi piemērots minimālisma stila dizainos, tās ir salīdzinoši viegli uzbūvēt, bet taisnās kāpnes var aizņemt salīdzinoši lielu vietu, tāpēc tās ir jāplāno laikus, lai tām būtu attiecīgā vieta. Šo kāpņu veidu var padarīt ļoti neuzkrītošu vai gluži pretēji kā akcentu telpā.

Vairāku laidienu metāla kāpnes ar platformu izmanto vietās, kur ir augsts pacēlums, bet ir ierobežota vieta, kā piemēram, sienas vai citi priekšmeti. Šis kāpņu veids ir sarežģītāks, bet patīkams gan vizuāli, gan funkcionāli. Vairāku laidienu kāpnes tiek uzskatītas kā drošākas, jo tām parasti pakāpienu skaits ir mazāks nekā taisnajām kāpnēm. Vairāku laidienu trepes var būt gan L , gan U formas. U formas kāpnes aizņem mazāk vietas, tāpēc tās ir viegli pielāgot vietās, kur tā ir ierobežota.

Tehniskās vītņveida kāpnes

Vītņveida metāla kāpnes izmanto šaurās vietās, kur nav iespēju izvietot taisnās vai vairāku laidienu kāpnes. Šis veids tiek izmantots mazās telpās, jo šo kāpņu konstrukcija sastāv no balsta, ap kuru ir pakāpieni. Vītņveida kāpņu dizainā liela nozīme ir margām, kuras var padarīt kāpnes par vienreizēju dizaina elementu un būt kā papildinājums telpai. Šis kāpņu veids tiek uzskatīts par visneērtāko no augstāk minētajiem veidiem, kā arī ne īpaši drošām, tāpēc vītņveida kāpnes parasti tiek ieteikts būvēt mazliet platākas, lai iegūtu lielāku drošību un ērtību.

Metāla kāpņu izgatavošanas un uzstādīšanas process

Sākumā, pirms kāpņu izgatavošanas, tiek veikti mērījumi objektā, nomēra garumu, augstumu, leņķus un, ja vajag, tad uzzīmē šablonu, lai nodrošinātu precizitāti. Vītņveida metāla kāpnēm un margām ,kas ir pa aploci, parasti ir jāizgatavo makets darbnīcā un jāveido tas precīzi tā, ka tas garantē to, ka atvedot metāla kāpnes uz objektu, tās derēs un būs viegli uzmontējamas . Kā augstāk minēts, svarīgi ir tas, lai visi pakāpieni, arī pirmais un pēdējais, būtu vienādi, jo, ejot pa kāpnēm, tas būs jūtams un samazina kāpņu drošību. Metāla kāpnes, kas ir veidotas divlaidienu ar platformu, platformai vajadzētu būt vismaz 1 metru platai, lai būtu ērta staigāšana un samainīšanās uz kāpnēm. Privātmājās kāpņu platums, ejamā daļa parasti ir apmēram 1,2m.

Metāla kāpnes un to kombinācijas

Kāpnes

Metāla kāpnes ir kombinējamas ar koku, stiklu un nerūsējošo tēraudu. Metāla kāpnes savienojumā ar koku radīs siltāku un mājīgāku noskaņu. Metāla kāpnes kombinācijā ar stiklu rada modernu, trauslu un vieglu noskaņu. Lai gan stikla kāpnes var šķist trauslas un nedrošas, tās ir iespējams izgatavot tik pat izturīgas kā saplākšņa un nažfiniera kombināciju.

Metāla kāpnes, kas ir domātas laukā, lai nerūsētu, būtu ieteicams cinkot karstajā cinkošanā. Tas nodrošina to, ka metāla kāpnes nerūsē saskaroties ar vidi un laika apstākļiem. Tas nodrošinās rūsas neveidošanos un tādējādi pasargās no citu lietu sabojāšanas.

Piedāvājam izgatavot visa veida metāla kāpnes Jūsu mājai. Metāla kāpnes būs Jūsu mājas vizītkarte.

http://www.buildingcontrol-ni.com/assets/pdf/H2006.pdf